neděle 3. prosince 2017

Jak jsme "cardboardovali"

Po dlouhé odmlce jsme pod hlavičkou GEG Brno uspořádali akci s tématem Google Cardboard ve výuce.
A?
Stála za to!

Nejdříve jsme se v krátké prezentaci (máte ji na konci stránky) seznámili s tím, co to Google Cardboard vlastně je a objasnili si několik málo pojmů k virtuální realitě.
Prezentace ještě ani neskončila a již jsme "žhavili" naše mobilní telefony plni očekávání, zda na nich aplikace pojede. S úspěchem se většině z nás rozjela a mohli jsme se tedy ponořit do zákoutí virtuální reality a jejich možností využití v našich třídách.

Postupně jsme prošli konkrétní aplikace a to: Cardboard, Cardboard Camera a Google Expedice. Během našich výletů zajímavými kouty naší planety, pohledů do historie, vesmíru či nitra lidského těla jsme debatovali nad smyslem a možnostmi využití ve výuce. Výsledek?

Rozhodně stojí za to Cardboardy použít. Nebát se absence vhodných telefonů (bez gyroskopu aplikace nefungují jak mají) a zkusit některou z aplikací představit žákům i třeba jen s jedním telefonem. Jde to!

Velké díky všem zúčastněným, především kolegům z GEG Uranium, kteří k nám na jih Moravy vážili dalekou cestu a Lidce Kovaříkové za možnost využití prostor ZŠ Vranovice.Žádné komentáře:

Okomentovat